Yozgat Valiliği
Yozgat Valiliği
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü

BOZOK ÜNİVERSİTESİNE RİSKLİ YAPI TESPİTİ LİSANS VERME TÖRENİ

06 Ocak 2015
BOZOK ÜNİVERSİTESİNE RİSKLİ YAPI TESPİTİ LİSANS VERME TÖRENİ

                                                       

                                                           Yozgat Bozok Üniversitesine Riskli Yapı Tespiti Lisans Belgesi Verildi


Bozok Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sayın Prof.Dr. Hasan YUMAK, İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Sayın Doç.Dr. Yüksel TAŞDEMİR, Yrd.Doç.Dr. Yuşa ŞAHİN İl Müdürlüğümüz Sayın İbrahim TAMER’ i ziyaret etti.
Ziyarette, İl Müdürümüz İbrahim TAMER; ülkemiz topraklarının önemli bir kısmının, başta deprem olmak üzere, tabii afetlerin riski altında olmasına rağmen, mevcut yapıların büyük bir kısmının mühendislik hizmet almadan inşa edilmeleri sebebiyle, olası afetlere karşı dayanıklı olmadıkları ve orta şiddetteki bir depremde bile ağır derecede hasar görüp yıkıldıkları, bundan dolayı can ve mal kayıplarının yaşandığını belirterek; 31.05.2012 tarih ve 28309 sayılı resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren AFET RİSKLİ ALANLARIN DÖNÜŞTÜRÜLMESİ HAKKINDA ÇIKARILAN 6306 SAYILI KANUN’ un bu anlamda bir milat olduğunu ve ‘’yara sarma yerine yara almama anlayışını’’ getirdiğini ifade etmiştir. Bu kanun ile başta deprem olmak üzere, tabii afetler sebebiyle meydana gelmesi kuvvetle muhtemel can ve mal kayıpları önlenecek; yaşanabilir ve marka şehirlerde halkın daha sağlıklı ve emniyetli şartlarda hayatlarını temin etmeleri sağlanabilecektir.
Görüşme sonunda Çevre ve Şehircilik İl Müdürümüz İbrahim TAMER, “Riskli Yapı Tespiti Lisans Belgesi”ni Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Sayın Prof.Dr. Hasan YUMAK’a takdim etti.

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır