Yozgat Valiliği
Yozgat Valiliği
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü

BAKANIMIZDAN İLİMİZE ZİYARET

12 Kasım 2019
BAKANIMIZDAN İLİMİZE ZİYARET

Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat KURUM, yanında Bakan Yardımcımız Sayın Fatma VARANK Hanım ve Bakanlığımızın birçok üst kademesindeki bürokratlarıyla birlikte Cumhurbaşkanı Yardımcımız ve Hemşerimiz Sayın Fuat OKTAY Beyle birlikte 09.11.2019 tarihinde bir dizi inceleme bulunmak üzere ilimizi ziyaret etmişlerdir.

Program çerçevesinde Valilik önünde yapılan karşılama sonrası Valilik Makamındaki görüşmelerin ardından Yozgat Belediyesinde diğer ilçe ve belde belediye başkanları ile il değerlendirme toplantısı yapılmıştır. Bu toplantıda şehrin alt ve üst yapıların yenilenmesi ile çevre kirliliğinin önlenmesine yönelik sorunlar ve projeler görüşülerek, belediyelerimize söz konusu projelerin gerçekleştirilmesine yönelik destek sözü verilmiştir. Ayrıca il merkezimizdeki Çapanoğlu Büyük Cami çevresinde incelemelerde bulunularak cami çevresinin düzenlemesine yönelik öneri ve taahhütlerde bulunulmuştur.

Sayın Bakanımız daha sonra Yozgat Belediyesi Büyük Sinemasında partililerle yapılan değerlendirme toplantısından sonra ilimizden ayrılmıştır.

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır